Księga RDI

sobota, 24, listopad 2012 19:50

Księga RDI - wytyczanie nowych ścieżek w autyzmie, zespole Aspergera i PDD z Programem Rozwoju Relacji - drugie wydawnictwo Fundacji Rozwiązać Autyzm jest już dostępne!

Księga RDI

Księga RDI wprowadza w program szkoleniowy, który jest dedykowany terapeutom, rodzicom i opiekunom osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jako wprowadzenie nie przynosi gotowych odpowiedzi, lecz pokazuje nowe możliwości pracy z tymi osobami i daje nadzieję na stworzenie z nimi emocjonalnej i satysfakcjonującej dla obu stron więzi. Założenia współpracy pomiędzy certyfikowanymi konsultantami a rodzicami służą przywróceniu tym drugim ich naturalnej roli przewodników w rozwoju dzieci.

W trakcie lektury czytelnik poznaje etapy normatywnego rozwoju dziecka oraz płaszczyzny, w których dzieci ze spektrum autyzmu odbiegają od swych rówieśników. Wreszcie Księga przynosi obraz tego, jak funkcjonują autystyczne umysły, dzięki czemu otwiera rodziców i opiekunów na nowe formy komunikacji i kontaktu.

Autor określa role i narzędzia dostępne dla poszczególnych uczestników programu, wskazuje cele w codziennej pracy, które ostatecznie mają doprowadzić do rozwoju osób autystycznych i zapewnić im udaną i samodzielną dorosłość.

Autor Steven E. Gutstein
ISBN 978-83-930979-2-0
Liczba stronic 368
Format 165×240 mm

  Księga RDI do nabycia w sklepie internetowym Fundacji Rozwiązać Autyzm.

Zostań fanem Księgi RDI na Facebooku: www.facebook.com/ksiega.rdi

 

Biuletyn

captcha

Wspomóż nas!

Przekaż darowiznę
na cele statutowe!
Kwota: PLN