View the embedded image gallery online at:
http://rozwiazacautyzm.pl/metoda-handle-przeglad#sigProIdb36af5dfd3

„Materia Autyzmu” (oryg. „The Fabric of Autism”) autorstwa Judith Bluestone jest niezwykłą podróżą wgłąb autyzmu. Autorka, która była jednocześnie naukowcem, terapeutką i autystką, z niezwykłą pasją opisuje świat osób z autyzmem oraz przedstawia filozofię metody terapeutycznej HANDLE®, którą stworzyła. Książka została przetłumaczona przez Marię Dąbrowską-Jędral, która jest również autorką recenzji wydawnictwa. Polskie wydanie „Materii Autyzmu” powstało nakładem Fundacji Rozwiązać Autyzm w ramach jej działalności statutowej.

Książka dostępna jest w sklepie internetowym Fundacji Rozwiązać Autyzm.

View the embedded image gallery online at:
http://rozwiazacautyzm.pl/metoda-handle-przeglad#sigProIda1c41a82e1
Judith Bluestone, która zatriumfowała nad własnymi trudnościami związanymi z autyzmem, rozumie rzeczywistość, której stawiają czoła osoby ze spektrum autyzmu i ich rodziny. Na podstawie doświadczeń ze swojej pracy jako rzecznik osób z autyzmem, nauczyciel, terapeuta i wykładowca stworzyła HANDLE, czyli holistyczne podejście do neurorozwoju i efektywności uczenia się (Holistic Approach to NeuroDevelopment and Learning Efficiency), a następnie założyła w Waszyngtonie Instytut HANDLE (The HANDLE Institute). Na seminariach i konferencjach na całym świecie Bluestone przedstawiała swój paradygmat rozumienia funkcjonowania człowieka, a jej wypowiedzi i opracowania na temat trudności w uczeniu się i zachowaniu były szeroko publikowane.

View the embedded image gallery online at:
http://rozwiazacautyzm.pl/metoda-handle-przeglad#sigProId36979fbae7
Miło nam jest zamieścić zapis rozmowy przeprowadzonej przez Marię Dąbrowską-Jędral (wiceprezeskę Fundacji Rozwiązać Autyzm, Certyfikowaną Konsultantkę RDI™) z April Choulat, Certyfikowaną Konsultantką RDI™ i Certyfikowaną Praktyczką HANDLE®.

 

Tekstowa wersja rozmowy w języku polskim poniżej.

HANDLE® to skuteczna, nieinwazyjna metoda zarówno diagnozowania jak i terapii większości zaburzeń neuro-rozwojowych występujących przez całe życie, takich jak autyzm, zespół nadpobudliwości psycho-ruchowej, zespół zaburzeń uwagi, dysleksja oraz zespół Tourette’a. Została stworzona w oparciu o badania z różnych dziedzin wiedzy, jak medycyna, rehabilitacja, edukacja. Jako baza służy jej model prawidłowego rozwoju układu nerwowego.

Nazwa metody HANDLE® jest akronimem w języku angielskim utworzonym z pierwszych liter słów: Holistic Approach to Neuro-Development and Learning Efficiency, co tłumaczy się na język polski jako holistyczne podejście do neuro-rozwoju i skutecznego uczenia się.

Biuletyn

captcha

Wspomóż nas!

Przekaż darowiznę
na cele statutowe!
Kwota: PLN